شاید هیچ چیز نتواند به اندازه اختلال در روابط عاطفی یا ازدواج باعث ایجاد مشکل در زندگی انسان شود. حمایت احساسی یکی از نیازهای ضروری زندگی همه ما است و تمام شادی و خوشبختی در زندگی فقط از طریق روابط عاطفی مطلوب در زندگی به دست می‌آید.
ازدواج بالاترین مرحله هر رابطه عاطفی است که به صورت معمول، فقط یک بار در طول زندگی رخ می‌دهد. چارت تولد یک شخص حاوی تمام اطلاعات مربوط به روابط عاطفی و ازدواج او است. تنها چیزی که مورد نیاز است، داشتن توانایی فهمیدن و رمزگشایی از زایچه است. بررسی و تحلیل چارت تولد برای روابط عاطفی و ازدواج به طور کلی به خانه‌های اول، دوم و هفتم چارت مربوط می‌شود. تاثیر سیارات منفی و نامبارک بر روی این خانه‌ها و یا تاثیر عملکرد یک دوره سیاره‌ای مخرب و نامبارک می‌تواند مشکلات خاص و سختی را در روابط عاطفی و ازدواج شخص به وجود آورد.
بررسی چارت‌های تولد نمونه می‌تواند به درک بهتر این بحث کمک خوبی کند.

در چارت تولد امیرخان (یا به عبارتی صحیح‌تر، “عامر خان”)، بازیگر سرشناس و مسلمان هندی، زحل سرور خانه‌ی هفتم است که در خانه‌ی هشتم قرار دارد. زحل در نشانه زودیاکی خودش قرار دارد و به همین دلیل نیز به نحو قابل توجهی قوی و قدرتمند است؛ اگر چه قرار گرفتن ونوس در خانه‌ی هشتم برای خوشبخت شدن در روابط عاطفی و ازدواج مناسب نیست. خانه‌ی دوم توسط مریخ تصرف شده است که در نگرش متقابل از سوی زحل و ونوس قرار دارد. خورشید، سرور خانه‌ی دوم، در خانه‌ی نهم همراه با عطارد نامبارک و مخرب قرار گرفته است. عطارد به عنوان سرور خانه‌های سوم و دوازدهم، رتبه اول را از نظر مخرب بودن برای طالع سرطان در قوانین جیوتیش به خود اختصاص داده است.


زمانی که امیرخان نخستین همسرش “رینا” را طلاق داد، تحت تاثیر عملکرد ماهاداشای ونوس و آنتارداشای عطارد در چارت تولد خود بود. ازدواج دوم امیرخان در ماه دسامبر سال 2005 رخ داد. این زمانی است که او تحت تاثیر دوره اصلی و زیردوره خورشید بود. به دلیل این که خورشید با عطارد نامبارک در اتصال است، ثبات این ازدواج دوم نیز مشکوک به نظر می‌رسد.

در چارت تولد مثال دوم، خانه‌ی هفتم توسط کیتو تصرف شده است. سرور خانه‌ی هفتم در خانه‌ی یازدهم همراه با زحل متعالی شده قرار گرفته است. ونوس در خانه‌ی دوازدهم قرار گرفته است، در حالی که مشتری، سرور طالع نیز به خانه‌ی هشتم رفته است.


این چارت تولد مربوط به یک خانم است. او در سال 1990 ازدواج کرد. این زمانی بود که او تحت تاثیر عملکرد دوره اصلی عطارد و آنتارداشای ماه (سرور خانه‌ی هشتم) در چارت تولد خود قرار داشت. این خانم در سال 1991 به علت مرگ همسرش متحمل درد زیادی شده است.

چارت تولد مثال سوم، چارت کاپیتان جک اسپارو معروف، یعنی جانی دپ است. سرور خانه‌ی هفتم چارت او قوی و قدرتمند است و در نشانه زودیاکی خودش نیز قرار دارد. به هر صورت، خورشید (سرور خانه‌ی دوم) با عطارد مخرب و نامبارک و ونوس در خانه‌ی یازدهم قرار گرفته است.

اولین ازدواج جانی دپ که در سال 1983 اتفاق افتاده بود، در سال 1986 با طلاق به پایان رسید. این زمانی بود که او تحت تاثیر عملکرد دوره اصلی ماه و زیردوره کیتو قرار داشت. هر دو این سیاره‌ها در خانه‌ی ششم چارت تولد جانی دپ قرار دارند. پس از آن جانی دپ در روابطی عاطفی دیگری نظیر ارتباط با “شرلین فن” (1985-1988)، “وینونا رایدر” (1989-1993)، “کیت موس” (1994-1998)، و ونسا پارادایز بوده است. آسیب دیدگی عطارد و ونوس از سوی سرور خانه‌ی دوم، خورشید و ضعف و آسیب دیدگی ماه در چارت تولد جانی دپ، باعث شده است روابط او پایدار نماند.

چارت تولد مثال چهارم متعلق به سانجی دات ستاره مشهور بالیوود است. در این چارت می‌توان به وضوح مشاهده کرد که سرور خانه‌ی هفتم عطارد است که در خانه‌ی هشتم قرار گرفته است و همین امر باعث می‌شود که آسیب دیده باشد.


زحل مخرب و نامبارک در لاگنا قرار دارد و دارای نگرش مخرب و منفی بر روی خانه‌ی هفتم است. مشتری، سرور طالع است که نگرشی مثبت بر روی خانه‌ی هفتم می‌باشد. همسر اول سانجی دات به نام “ریچا شارما” در ماه دسامبر سال 1996 به علت بیماری سرطان درگذشت. این زمانی است که او تحت تاثیر عملکرد ماهاداشای راهو و آنتارداشای مریخ بود. راهو که در خانه‌ی دهم قرار دارد، تحت تاثیر نگرش نامبارک زحل قرار دارد، مریخ نیز در اتحاد با ونوس سرور خانه‌ی ششم است. سانجی دات از همسر دوم خود در سال 2005 جدا شد و در حال حاضر با همسر سوم خود با نام “مانیاتا” زندگی می‌کند. سرور ضعیف و آسیب دیده خانه‌ی هفتم، و عملکرد آنتارداشای سیاره‌های منفی و مخرب در چارت تولد او باعث شده است که سانجی دات مشکلات جدی در روابط عاطفی خود و زندگی متاهلی تجربه کند.

چارت تولد مثال پنجم نیز متعلق به “رزین بار”، برنده جایزه گلدن گلوب می‌باشد که یک بازیگر معروف، کمدین، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده است.
کیتو در خانه‌ی هفتم و تحت تاثیر نگرش مخرب مریخ از خانه‌ی دوازدهم چارت تولد قرار دارد. سرور خانه‌ی هفتم، ماه متعالی است و زحل نیز سرور خانه‌ی دوم است که قرارگیری بسیار خوبی دارد. تاثیر مخرب مریخ بر روی کیتو که در خانه‌ی ششم قرار دارد، به سه ازدواج منجر شده است که همه آن‌ها با طلاق به پایان رسید.

با بررسی این پنج مثال به این نتیجه می‌رسیم که بسیار مهم است که چارت تولد خود را تجزیه و تحلیل کنید و پیش از ورود به مهمترین و پیچیده‌ترین جنبه زندگی انسانی -یعنی ازدواج- مناسب بودن شرایط طرفین را بسنجید.

زندگی عاطفی شما چگونه است؟

مشاوره تخصصی ازدواج/رابطه و بررسی چارت تولد با استاد سروش دهقان

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

1 دیدگاه در “چرا روابط عاطفی منجر به شکست می‌شود؟ تحلیلی بر اساس جیوتیش

  1. صوفیا گفت:

    چطوری میتونیم اینکارو بکنیم؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید