✨مال و ثروت همیشه نقطه قوت زندگی انسان بوده است. با این وجود، از چند دهه گذشته این نیاز افزایش قابل توجهی داشته است. در زمان‌های گذشته، به ویژه در جوامع سنتی، مردم نیازی به مبارزه بیش از حد برای اطمینان از شرایط خوب زندگی نداشتند. اگر چه مسائل مالی برای مردم وجود داشت، اما با مقایسه آن زمان با زمان فعلی، مسائل زندگی خیلی دشوار نبودند. امروزه ما به ندرت روزی پیدا می‌کنیم که کسی به علت محدودیت‌ها و گرفتاری‌های مالی نابود نشود.

✨در تحلیل و بررسی چارت تولد از این منظر، نقش سیارات و خانه‌ها در چارت تولد باید به درستی مورد قضاوت قرار گیرد و بر اساس آن تنظیم شود تا بتواند به نشانه‌های جنبه‌های مالی خاصی بپردازد و راهنمایی معنی‌دار و مفید (به جای ارائه مطالب بی‌فایده شامل اطلاعات در مورد این که چگونه تعدادی از “راج یوگاها” در چارت تولد وجود دارد) به شخص تحت مشاوره ارائه شود. وقتی احساس می‌کنیم افرادی از مشکلات مالی می‌ترسند و از آن رنج می‌برند، احساس غم و اندوه می‌کنیم و با وجود این که آسترولوژی ودیک یک هنر – ابزار بسیار موثر است، اما بسیاری از آسترولوژرها قادر به پرداختن به مسائل موثر نیستند.

✨در حقیقت، انگار این که هر کسی تنها با خواندن چند نوشته مدعی شود که از علم آسترولوژی آگاه است و رموز آن را می‌داند، به یک مُد تبدیل شده است.. گاهی اوقات، نمایش‌های ارائه شده برای کسب درآمد باعث می‌شود دانش صحیح از دست برود. برخی حتی سیستم و رویه‌های خود خوانده‌ای را طراحی کرده‌اند و اصول آسترولوژی ودیک را که توسط شیفتگان هند باستان از جمله “ماهاریشی پاراشار” تدوین شده است را کنار گذاشته‌اند. آن‌ها قادر به درک معنای صحیح اصول ستاره شناسی نیستند و برخی از راهنمایی‌های خلاصه از “پاراشار” و “فالادیپکا” را کپی کرده و به عنوان کار و تحقیق خود ارائه می‌دهند. بیشتر مردم با تردید زیاد، سردرگمی و تناقض در مورد عدم عملکرد سیستم‌های این چنینی مواجه می‌شوند و عدم اثربخشی “راج یوگاها” و “دانا یوگاهای” معرفی شده در چارت تولد خود را مطرح می‌کنند. فقدان سیستم مناسب در جامعه و فرهنگ ما نیز بستر را برای هجوم فعالیت‌های جعلی با نام آسترولوژی فراهم می‌آورد. فردی که در معرض مسائل مالی بغرنج است، احساس خوشبختی و ایمنی می‌کند، زیرا به او گفته شده است که بسیاری از راج یوگاها در چارت تولد او وجود دارد و در عوض دریافت امید دروغین و جعلی، پولی را که با کار زیاد و به سختی به دست آورده است، تقدیم آسترولوژرهای تقلبی می‌کند. این اتفاق ممکن است امیدی را به صورت موقت به ارمغان بیاورد، اما به احتمال زیاد باعث آسیب دائمی به شخص می‌شود. برای مثال، به تازگی شخصی برای تجزیه و تحلیل چارت تولد خود به نزد من آمد. با بررسی شرایط به او اطلاع دادم که دوره سیاره‌ای حال حاضر مطلوب نیست و او باید مراقب باشد. با این حال، او بر اساس گفته برخی از به اصطلاح آسترولوژرها، تحت تاثیر بسیاری از دانا یوگاها و راج یوگاهای امیدوار کننده در چارت تولد خود بود. اگرچه، در واقع هیچ یوگای واقعی مطابق آن چه که به او گفته شده بود، وجود نداشت. اما با وجود هشدارهایی که دادم، او نمی‌توانست تاثیرات سیارات نامبارک و مخرب را بپذیرد و دریافت وام‌های بزرگ را به پایان برساند و در حال حاضر نیز همچنان در حال مبارزه با شرایط سخت است. در حالی که او از من برای این که روشن و صادقانه به مشورت دادم، اما با این حال نظرات نادرستی که توسط آسترولوژرهای آماتور به او ارائه شده بود، باعث خسارات مالی شدیدی شده است و به تازگی کمی شرایط برایش بهبود یافته است.

 

✨یکی از دلایل اصلی عدم اثربخشی آسترولوژی این است که بسیاری از ما از پیامدهای عملی آن آگاه نیستیم. درست مثل هر سیستم یا ابزاری برای که برای تشخیص زود هنگام استفاده می‌شود، چارت تولد شما یک تصویر رمزگذاری شده از زندگی شما است که حاوی اطلاعات جزئی از محیط اطراف شما، تولد، منابع، طبیعت و … است و به طور کلی به نحوه استفاده شما از اطلاعات بستگی دارد. به ذکر این نکته توجه داشته باشید که نقش الگویی که رمزگشایی از چارت تولد را نیز ترسیم می‌کند نیز مهم است، زیرا می‌تواند از طریق تجزیه و تحلیل، اطلاعات معجزه آسایی به دست آید. باید بدانیم که اگر کسی آن را درک کند و یا حداقل تلاش کند که از نقاط قوت و ضعف چارت تولدش مطلع شود، به طور حتم شانس یافتن راه حل‌های مناسب برای بسیاری از مشکلات زندگی‌اش وجود دارد. لطفا به تاکید بر روی کلمه “مناسب” توجه داشته باشید، زیرا همیشه ضروری نیست که آن چه که می‌خواهید در شرایط خاص نیز مناسب باشد. برای مثال، اگر تحلیل یک چارت تولد نشان دهنده عدم موفقیت در فعالیت‌های کسب و کار (در واقع به دلیل ضعف و آسیب دیدگی در خانه‌ی سوم و / یا سرور خانه‌ی اول) باشد، شخص باید محدودیت‌ها را بپذیرد و سعی کند کاری را انجام دهد که مطابق با موقعیت‌های سیاره‌ای است. بنابراین، در چنین شرایطی اگر خانه‌ی پنجم، مشتری و ماه قدرتمند باشند، شخص می‌تواند سعی کند کاری میان کارمندی و کسب و کار (مانند ارائه خدمات حرفه‌ای مستقل) ارائه دهد؛ یا در صورتی که هر گونه حمایت در چارت تولدش وجود نداشته باشد، باید تلاش کند که در جایی استخدام شود و به کار در حوزه کارمندی تن در دهد. با این حال، مشکل پذیرش واقعیت است. مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی یعنی فردی که به دنبال هدایت است باید مشاوره و همچنین اخطار داده شود. مردم تجارب بسیار بدی در تحلیل چارت تولد با مدعیان آسترولوژی که هدفشان صرفا تجارت بوده است، به دست آورده‌اند. ب توجه به این موضوع، یافتن و اعتماد کردن به یک آسترولوژر خوب و با تجربه سخت است و تجربه بد آن‌ها باعث می‌شود که ایمان و امید خود را در ارتباط با این علم باستانی از دست بدهند. هنر این است که راه را برای اثبات شایستگی خود بیابیم به جای این که فقط ادعاهایی خداگونه داشته باشیم و صرفا بگوییم که “ما می‌توانیم سرنوشت شما را تغییر دهیم” یا مانند برخی به دروغ بگوییم که “همه نیروهای سیاره‌ای در کنترل مطلوب شما قرار دارد”. این حرف بسیار مسخره است؛ منظورم این است که چگونه می‌توانید سرنوشت شخص دیگری را تغییر دهید، در حالی که هنوز برای بقای خودتان مبارزه می‌کنید. به هر حال، نکته این است که اطلاعات به دست آمده از طریق چارت تولد شما باید با توجه به شرایط فعلی پردازش شود، به صورتی که بتوان برخی مسکن‌ها را برای کاهش تاثیرات منفی ارائه داد یا راه حل را بتوان در زمینه‌های عملی طراحی کرد.

✨اکنون، به ایده اولیه این مقاله باز می‌گردیم. نقش منابع مالی در زندگی به صورتی عمده در چند دهه گذشته افزایش یافته است. یک سخن قدیمی به این معنی وجود دارد که می‌گوید دانش و ثروت تقریبا با یکدیگر باقی می‌ماند (پاسخی به سوال “علم بهتر است یا ثروت؟”). و به نوعی به نظر می‌رسد این سخن درست است. بسیاری از مردم نابغه در تفکرات نمی‌توانند از وسایل لوکس و ثروتی که سزاوار آن بوده‌اند، لذت ببرند و گاهی اوقات تنها پس از مرگشان جامعه می‌تواند سهم مشارکت آن‌ها را تشخیص دهد.

نوشته: راج کاپری

ترجمه و تغییر: صنم رادمنش

⚠️در چه دوره ای از زندگی قرار دارید؟
⚠️اسطرلاب راهنمای هوشمند شما برای انتخاب

مشاوره جیوتیش با رویکرد روانشناسانه و نگاهی متفاوت می تواند راهگشای مسیر زندگی شما باشد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

2 دیدگاه در “نابغه با محدودیت‌های مالی

  1. حسین قاسمی گفت:

    دیدگاه خاصی ندارم

  2. حسین قاسمی گفت:

    میشه کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید