امروز با تحلیل چارت یکی از بزرگان استیو پاول جابز در خدمتتون هستیم ☺️یا البته همونطور که همه میشناسیمش استیو جابز. کتاب زندگینامش در ایران همیشه جزو پر فروش ها بوده و به طور کلی ما ایرانیا اپل و با نام استیو جابز میشناسیم. ما ایرانیا خیلیامون از محصولاته شرکتش استفاده کردیم (یا حداقل تو آرزوی استفاده کردن ازشون هستیم ????). استیو جابز در پنجم اکتبر سال 2011 به دلیل بیماری سرطان چشم از جهان فرو بست. استیو جایز با آن خلاقیت عظیم غیرقابل جایگزین بود واقعا و همیشه فقدانش در صنعت رایانه به چشم خواهد میاد. متاسفانه به سرطان پانکراس مبتلا شد و پس از مبارزه‌ای هفت ساله، روح بزرگش جسم خاکی را ترک کرد.

????رئیس جمهور وقت ایالات متحده درباره‌اش چنین گفت: “او از بزرگ‌ترین مبتکران و مخترعان امریکایی بود. آن‌قدر شجاعت داشت تا متفاوت بیاندیشد’’

????چگونه استیو جابز این‌قدر کامل بود که روزی از یک گاراژ کار خود را آغاز کند و به جایی برسد که تنها محدودیتش، سقف آسمان باشد؟ استیو جابز از کودکی به الکترونیک علاقه داشته است. او در سال 1974 ٔانشگاه را ترک کرد و در همان سال در شرکت “آتاری” مشغول به کار شد. استیو جابز به صورتی معنوی اهل عمل بود و توانایی تبدیل رویاها به واقعیت را داشت. او در پی سوال‌های معنوی خود، از هند نیز بازدید کرد. با این حال، تجربه‌ی او در هند برایش کمی ناامید کننده بود. اما این سفر باز هم برای استیو جابز خوب بود، زیرا سفر به هند در واقع یک نقطه‌ی عطف در زندگی او بود. استیو جابز در گفته‌های خود، سفرش را به هند مفید توصیف کرد زیرا فهمیده است که “توماس ادیسون خیلی بیشتر از کارل مارکس و نعیم کارولی بابا (از مشاهیر هند) برای بهبود جهان کار انجام داده است.” خواندن چارت استیو جابز برای دیدن چگونگی سفر او از فقر به ثروت جالب و مفید است.

????استیو جابز در 24 فوریه سال 1955 در سان‌فرانسیسکو امریکا متولد شد. او از مادری به نام جوئن کارول شیبل که تباری آلمانی-سوییسی داشت و پدری سوری و مسلمان به نام عبدالفتاح جان جندلی که هر دو دانشجو بودند زاده شد، اما شرایط به گونه‌ای پیش رفت که پدر و مادر او که به صورت رسمی ازدواج نکرده بودند، سرپرستی استیو را به پل جابز و کلارا جابز خانواده‌ای که نام خانوادگی‌اش از آن‌ها است سپردند. به موقعیت سرور عطارد در خانه‌ی دوم چارت جابز نگاه کنید. عطارد آسیب‌دیده در خانه‌ی ششم قرار گرفته و عاری از هر منفعتی با نفوذ بر آن است. همچنین، در چارت ناوامشای او نیز، عطارد در خانه‌ی هشتم با وجود راهو از دست رفته است. این قرارگیری اجرام سماوی در چارت جابز باعث جدایی والدین بیولوژیکی او در همان اوایل کودکی‌اش گردید.

????علاوه بر این، خانه‌ی دوم ضربه‌ی مرگباری به چارت جابز وارد می‌آورد: عطارد همچنین باعث به وجود آمدن مشکلات شدید سلامتی در هوروسکوپ استیو جابز می‌شود. جابز در زمان تولد تحت ماهاداشا(دوره اصلی) زحل بوده است که در خانه‌ی سوم موقعیتی عالی دارد و نگرش بر سروران خانه‌های چهارم و دهم دارد که به ترتیب مریخ و ونوس می‌باشند.

????چه چیزی جابز را دارای ایده‌های درخشان می‌سازد؟ طلوع شیر (اسد) که از سوی سرورش، خورشید مورد نگرش قرار گرفته است، که به نوبه‌ی خود در گردش تحت نگرش کیتو و مشتری از خانه‌ی یازدهم است. نگرش کیتو بر روی خورشید خیلی مطلوب نیست؛ اما نگرش مشتری برای خانه‌ی پنجم هوروسکوپ ودیک استیو جابز فرخنده و خجسته است که با دخالت ونوس (سرور خانه‌های سوم و دهم) و راهو همراه شده است. سرور پنجم مشتری است که در خانه‌ی یازدهم با کیتو همراه است؛ و هم مشتری و هم ونوس دارای رابطه‌ی متقابل می‌باشند. مریخ در خانه‌ی نهم قدرتمند است و دارای رابطه‌ی متقابل عالی با زحل است. این قرارگیری قدرتمند سیارات در چارت ودیک استیوجابز او را به عنوان یک مبتکر و مخترع بزرگ و همچنین موفق مطرح کرده است.

????در سال 1976، در طول زیردوره ونوس/کیتو، زمانی است که اتفاق بزرگ در زندگی استیو جابز رخ می‌ده. شرکت اپل توسط جابز با همراهی “وزنیاک” و “رونالد” تأسیس می‌شود. در زمانی که استیو جابز 25 ساله بود (1980)، ارزش اپل تا 100 میلیون دلار رشد پیدا کرد. در سپتامبر 1985 استیو جابز از اپل استعفا داد و در تأسیس شرکت “نِکست” (NeXT) همکاری کرد. همچنین او “گروه گرافیک‌ها” را خریداری کرد که بعداً به “استودیوی انیمیشن پیکسار” تغییر نام داد و آن را به این نام می‌شناسیم. استیو به شریک کمپانی دیزنی برای توزیع فیلم‌های پیکسار تبدیل شد و تحت رهبری او، پیکسار برنده 20 جایزه‌ی اسکار شد. در سال 1997، استیو جابز به عنوان مدیرعامل به شرکت اپل بازگشت و در سال 2000 او مدیرعامل مادام‌العمر شرکت اپل شد.

????در جولای 2004، جابز عمل جراحی موفقیت‌آمیز پانکراس را انجام داد. در طی این دوره، جابز تحت زیردوره خورشید/مشتری قرار داشت. اما از ابتدای ماهاداشا ماه از مارس 2008 به بعد، مشکلات سلامتی استیو جابز به شکل قابل توجهی افزایش یافت. از نظر آسترولوژی، تأثیر ماه بر چارت جابز خوب نیست، همان‌گونه که در خانه‌ی هشتم در چارت تولد او به شکل بدی قرار گرفته است. ماه در تقسیم ناوامشا خیلی تضعیف شده است. در طول سال‌های 2008 و 2009، استیو جابز از عدم تعادل هارمونیک و تغییر ظاهر فیزیکی که به دلیل کاهش وزن شدیدش رخ داده بود، رنج می‌برد. در نهایت، این وضعیت قرارگیری بد ماه در چارت تولد استیو جابز تأثیر خود را نشان داد و در 5 اکتبر 2011 روح او به آسمان پرواز کرد. گرچه استیو جابز حتی پس از مرگش نیز کارهایی زمینی برای اپل انجام داد، اما جای خالی او همیشه در جهان فن‌آوری احساس خواهد شد.

????جابز می‌گفت: ” هیچ‌کس نمی‌خواهد بمیرد، حتی افرادی که می‌خواهند به بهشت روند. با این وجود، مرگ مقصد مشترک همه‌ی ما است. مرگ بیشتر شبیه بزرگ‌ترین نوآوری زندگی است. مرگ، آژانس تغییر زندگی است. دنیا از پیری پاکسازی می‌شود تا راهی جدید ایجاد شود.”
روحش قرین آرامش باد!

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

1 دیدگاه در “تحلیلی از چارت تولد استیو جابز

  1. مهدی گفت:

    چارت بنده خدا رو هم بزارین ببینیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید