بی‌خوابی! این عبارت منفی روز به روز بیشتر در بین مردم رواج پیدا کرده است و در نهایت، سوالات زیادی در هنگام ارتباط با مردم در این زمینه از ما پرسیده می‌شود. بی‌خوابی، یک نوع اختلال خواب است که به سادگی می‌تواند به عنوان مشکل خواب و یا زمانی که مردم با خوابیدن مشکل دارند، مطرح شود. دلایل مختلفی برای بی‌خوابی وجود دارد. عواملی همانند استرس، اضطراب یا برخی از مشکلات خاص سلامتی می‌توانند باعث اختلال خواب شوند. گاهی اوقات ممکن است طبیعت یک شخص یا نوع کار و شغلی که دارد، باعث شود عادت کار تا دیروقت پدید آید و اختلال خواب را ایجاد کند.

صرف نظر از دلایل یا شرایطی که باعث اختلال خواب یا همان بی‌خوابی می‌شود، این مسئله مشکلاتی را در هر دو زمینه جسمی و روحی روانی ایجاد می‌کند. شخص مبتلا به بی‌خوابی ممکن است قادر به تجزیه و تحلیل مسائل نباشد؛ ممکن است تحت فشار همیشگی باقی بماند؛ ممکن است نسبت به اتخاذ تصمیمات شتاب‌زده یا تصمیمات قمارگونه و با ریسک بالا آسیب پذیر باشد؛ و همچنین ممکن است از دیگر بیماری‌های جسمی نیز رنج ببرد. پس از شناسایی و کشف این مسئله، رویکرد ایده آل این است که برای درمان پزشکی مناسب برای هر نوع اختلال خواب و بی‌خوابی اقدام کنیم. بعضی از راهنمایی‌ها یا توصیه‌های ثانویه نیز می‌توانند به عنوان راهنمایی‌های سحرآمیز مطرح باشند. با این وجود، این راهنمایی‌ها فقط باید به عنوان مکمل باشد و اولویت باید همیشه به درمان پزشکی داده شود. راهنمایی‌هایی همانند استفاده از سنگ‌های قیمتی مناسب برای حمایت شدن از سوی سیاره‌های مبارک و با مزایای ویژه فقط می‌تواند به عنوان یک توصیه مکمل مشاوره پزشکی عمل کند.

نقش آسترولوژی ودیک:

اگر چه هنوز شناسایی این موارد به قطعیت نرسیده است، اما باز هم می‌توان گفت که تعدادی از معیارهای قابل قبول برای شناسایی چنین صفاتی در یک چارت تولد وجود دارد و در نظر گرفتن عوامل نشان دهنده در این زمینه (مانند احتمال یا امکان‌پذیر بودن کابوس یا بی‌خوابی یا سایر اختلالات خواب) به یقین برای هر شخص مفید خواهد بود. با این بررسی می‌توانید پیش از بروز این اختلالات، اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنید یا ممکن است به علائم اولیه بروز آن توجه داشته باشید و در زمان مناسب نسبت به دریافت کمک‌های پزشکی مناسب اقدام کنید.

شاخص‌های مختلف برای شناسایی احتمال اختلال خواب در یک چارت تولد کدام موارد می‌باشند؟

خانه‌ی دوازدهم – علاوه بر موارد دیگر، خانه‌ی دوازدهم نیز نشان دهنده خواب و رویاها است. یک خانه‌ی دوازدهمی که به خوبی سیارات در آن قرار داده شده و قوی است، باعث می‌شود خواب خوب و دیگر لذت‌های مرتبط با تخت خواب برای شخص تضمین شده باشد. این در حالی است که یک خانه‌ی دوازدهم ضعیف و یا آسیب دیده می‌تواند به بی‌خوابی یا سایر اختلالات خواب منجر شود.

خانه‌ی اول – خانه‌ی اولی که قدرتمند است و قرارگیری سیاره‌ای مناسب دارد و سرور آن قوی و مبارک باشد، سلامت و قدرت را در موارد مختلف به ارمغان می‌آورد. این موارد شامل ذهن متعادل و قدرتمند نیز می‌شود. بنابراین، اگر خانه‌ی اول و یا سرور آن ضعیف و آشفته و آسیب دیده باشد، ممکن است علاوه بر دیگر مسائل مربوط به سلامتی، به بروز اختلالات خواب نیز منجر شود. تاثیر سرور خانه‌ی هشتم یا سرور خانه‌ی دوازدهم بر روی خانه‌ی اول یا سرور آن، یا قرار گرفتن سرور خانه‌ی اول در خانه‌ی هشتم یا خانه‌ی دوازدهم باید مورد توجه خاص قرار گیرد. برای تعیین درجه و میزان تاثیر منفی و نامبارک، باید تاثیر سیارات حمایتی و مثبت برای روی چارت تولد نیز بررسی شود.

ماه ماه به عنوان عاملی مهم و نشان دهنده ذهن و احساسات در نظر گرفته می‌شود. همچنین، موقعیت ماه نیز یک عامل ضروری در بررسی برای تعیین احتمال بروز اختلال خواب است. گاهی اوقات یک ماه به شدت آسیب دیده (صرف نظر از قدرت و موقعیت سایر سیاره‌های مرتبط)، ممکن است باعث بروز مشکلات خواب شود،. قرار گرفتن ماه در نشانه‌های زودیاکی زحل، تاثیر زحل یا گره‌ها (راهو و کیتو) بر روی ماه؛ تاثیر سرور خانه‌ی هشتم بر روی ماه یا قرار گرفتن ماه در خانه‌ی هشتم باید مورد توجه خاص قرار گیرد. همچنین، قرار گرفتن ماه یا ارتباط آن با خانه‌ی دوازدهم نیز ممکن است باعث بروز مشکلات در خواب شود. با این حال، احتمال بروز این امر در زمانی که سایر جنبه‌های مرتبط نیز دچار اختلال باشند، بیشتر امکان پذیر است. برای مثال، اگر سرور خانه‌ی اول در خانه‌ی هشتم باشد، آن گاه قرار گرفتن ماه در خانه‌ی دوازدهم می‌تواند باعث اختلال در خواب شود؛ یا اگر سرور خانه‌ی دوازدهم ضعیف یا آسیب دیده باشد، قرار گرفتن ماه در خانه‌ی دوازدهم ممکن است باعث بروز مشکلات خواب شود.

خانه‌ی چهارم به غیر از موارد ذکر شده، خانه‌ی چهارم نیز نشان دهنده راحتی و آرامش روانی / خانگی است و وضعیت پریشان و آسیب دیده خانه‌ی چهارم و یا سرور آن ممکن است ناراحتی یا مشکلات مربوط به آرامش روانی / خانگی را ایجاد کند که این امر به نوبه خود باعث بی‌خوابی یا سایر اختلالات خواب می‌شود. گاهی اوقات وضعیت آسیب دیده و نامبارک خانه‌ی چهارم، با وجود موقعیت قوی و خوب خانه‌ی اول، خانه‌ی دوازدهم و یا ماه، باعث ایجاد مشکلات خواب می‌شود. اگر چه این جنبه (موقعیت خانه‌ی چهارم) به طور معمول برای مشکلات مربوط به خواب در نظر گرفته نمی‌شود، اما در طول تجربه عملی مشخص شده که این نیز یکی از عواملی است که می‌تواند به بروز بی‌خوابی منتهی شود.

خانه‌ی دهم- خانه‌ی دهم در درجه اول با حرفه و موفقیت مرتبط است. با این حال، با توجه به روال روزمره فعالی که در زمان‌های فعلی وجود دارد، یک خانه‌ی دهم آسیب دیده و پریشان نیز ممکن است باعث محرومیت از خواب شود. برای مثال، ماهیت یک شغل ممکن است باعث شود شخص تا پاسی از شب بیدار باشد و فعالیت کند که ممکن است به تدریج باعث بی‌خوابی شود. همچنین، ممکن است کسی تحت فشار کاری قرار بگیرد و این مسئله به اختلال خواب او منجر شود. مشکلات ناشی از اختلال خواب ناشی از ضعف موقعیت خانه‌ی دهم معمولا به صورت موقت در طبیعت شخص بروز می‌کند، مگر این که عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد.

نکته مهم – به نظر می‌رسد که عوامل ذکر شده باید به صورت موقت و با توجه به موقعیت مرتبط با چارت تقسیم بندی ناوامشا مورد توجه قرار گیرد. احتمال بروز اختلالات خواب متناسب با تعداد و میزان آسیب در موارد ذکر شده در نظر گرفته خواهد شد. برای مثال، اگر دو یا چند جنبه دچار آسیب شود، احتمال اختلال خواب نیز زیاد خواهد بود. علاوه بر این، عملکرد داشای فعال نیز ممکن است نقش داشته باشد. به عنوان مثال، حتی یک سطح متوسط ضعف و آسیب دیدگی نیز در صورتی که عملکرد دوره سیاره‌ای نامبارک و مخرب در زمینه مرتبط فعال باشد، می‌تواند باعث بی‌خوابی یا سایر مشکلات خواب شود.

بررسی و تحلیل چارت تولد مثال 1 از منظر اختلال خواب

در این چارت تولد نمونه، ماه در خانه‌ی ششم قرارگیری بدی دارد. سرور خانه‌ی دوازدهم، یعنی مشتری نیز از سوی کیتو در خانه‌ی نهم چارت لاگنا آسیب دیده است. سرور لاگنا یعنی زحل، در خانه‌ی چهارم آسیب دیده و از بین رفته است. سرور دهمین خانه یعنی ونوس، متعالی است اما تحت تاثیر اتحاد با راهو آسیب دیده و نگرشی از سوی مشتری بر روی آن قرار دارد. سرور خانه‌ی چهارم یعنی مریخ، قرارگیری قدرتمندی در خانه‌ی یازدهم چارت لاگنا دارد، اما با این وجود تحت تاثیر نگرش خورشید (که سرور خانه‌ی هشتم است) دچار مقداری آسیب دیدگی شده است. نگرش زحل بر روی خانه‌ی اول و ماه، باعث ایجاد مقداری حمایت و محافظت می‌شود. علاوه بر این، تحسین ونوس و قرار دادن مریخ در علامت خود نیز حمایتی است.

بنابراین، تاثیرات مختلف و ترکیبی در این جا وجود دارد، اما شکل کلی و نهایی موقعیت‌های سیاره‌ای، نشان دهنده امکان و احتمال بروز مشکلات مربوط به خواب است. این شخص مشکلاتی را در مورد مسائل خواب داشت. علاوه بر این، ماهیت شغلی او نیز باعث شده بود که در ساعات شب به صورت منظم و مکرر کار و فعالیت داشته باشد.

بررسی و تحلیل چارت تولد مثال 2 از منظر اختلال خواب

در چارت تولد مثال دوم، عطارد نشانه خود را در خانه‌ی دوازدهم چارت لاگنا تصرف کرده است و همچنین به خورشید و مشتری نیز پیوسته است. تنها مشکلی که با عطارد وجود دارد، وضعیت آسیب دیده آن از سوی خورشید است.

ماه (که سرور خانه‌ی اول نیز می‌باشد)، در خانه‌ی پنجم آسیب دیده و تحت تاثیر نگرش مخرب و نامبارک کیتو قرار گرفته در خانه‌ی نهم است. همچنین، ونوس که در خانه‌ی اول قرار دارد نیز تحت تاثیر نگرش مخرب و نامبارک کیتو قرار دارد. در نتیجه، خانه‌ طالع (خانه‌ی اول)، سرور خانه‌ی اول (ماه) و سرور خانه‌ی چهارم توسط کیتو دچار آسیب دیدگی شده‌اند، در حالی که سرور لاگنا (یعنی ماه) نیز آسیب دیده است. خانه‌ی چهارم تحت تاثیر نگرش زحل (آسیب دیده از سوی مریخ از طریق اتحاد با آن) است که بیشتر به آسیب دیدگی ونوس (سرور خانه‌ی چهارم) منجر می‌شود.

بنابراین، تقریبا تمامی عوامل در ارتباط با خواب در این چارت تولد دچار اشکال شده است که حداقل مشکل را عطارد دارد (که هنوز هم دلیل داشتن نشانه خود و نیز تحت تاثیر سیاره‌ای دوست و حامی بودن، موقعیت به نسبت بهتری دارد).

در این جا، اگر ما سعی کنیم وضعیت را فقط براساس موقعیت خانه‌ی دوازدهم تحلیل کنیم، ممکن است به راحتی نتوانیم در مورد اختلالات خواب و مسائل در ارتباط با آن تصمیم گیری کنیم؛ اما اگر ما دیگر عوامل مرتبط را نیز در نظر بگیریم کنیم (همان گونه که پیش از این گفتیم)، همه چیز روشن می‌شود و می‌توانیم احتمال زیاد بروز مشکلات خواب در این شخص را تشخیص دهیم.

این چارت متعلق به کمدینی آمریکایی به نام “مایک بیربیگلیا” است که از بیماری موسوم به RBD (اختلال رفتاری حرکت سریع چشم در خواب) رنج می‌برد که نوعی اختلال خواب است که باعث می‌شود شخص در طول خواب غیر طبیعی عمل کند. همچنین، مایک به دلیل اختلال خوابش که به بیرون پریدن او از پنجره منتهی شد، از صدمات جسمی نیز رنج می‌برد.

بررسی و تحلیل چارت تولد مثال 3 از منظر اختلال خواب

در این چارت تولد، طالع سرطان است و شما می‌توانید به راحتی مشاهده کنید که شدت آسیب و مشکل  بر روی ویژگی‌های در ارتباط با اختلالات خواب بسیار زیاد است. خانه‌ی دوازدهم توسط اتحاد کیتو و زحل دچار مشکل و پریشانی است، در حالی که سرور خانه‌ی دوازدهم یعنی عطارد، در خانه‌ی هشتم چارت لاگنا قرارگیری بدی دارد. ماه به عنوان سرور لاگنا، قرارگیری بدی در خانه‌ی ششم تحت تاثیر اتحاد با راهو و نگرش از سوی زحل دارد. این شخص از بیماری “نارکولپسی” رنج می‌برد نتیجه مشکلات حرفه‌ای مرتبط می‌باشد. با وجود موقعیت خوب ونوس و مریخ (به ترتیب، سروران خانه‌های دهم و چهارم)، تاثیرات منفی و نامبارک بر روی ماه و خانه‌ی دوازدهم تمرکز یافته است و باعث ایجاد مشکلاتی در خواب می‌شود.

در دنیای مدرن امروز که زندگی خیلی سریع به پیش می‌رود تا زمان و فضای کافی برای امور شخصی چندان وجود نداشته باشد، به طور حتم به دست آوردن هر گونه نشانه‌ای در مورد احتمال اختلال خواب مفید خواهد بود. شخصی که چنین مشکلی دارد، می‌تواند در همان مراحل ابتدایی به این علائم توجه خاص داشته باشد و در زمان مناسب، مشاوره پزشکی مناسب خود را آغاز کند.

همان گونه که پیش از این گفته شد، نقش درمان‌های نجومی نقشی ثانویه یا مکمل است. با این حال، استفاده از راه‌های درمانی نجومی می‌تواند در افزایش توانایی و تاثیر درمان پزشکی مفید باشد. پس از شناسایی عوامل اصلی بروز مشکلات مربوط به خواب، می‌توان اقدامات مناسب درمان را برای کم کردن تاثیر سیارات نامبارک و مخرب به کار برد.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید